Katrancı Koyu’nda “Konforlu” Tatil

Katrancı’da Tatil

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tatilcilere, doğa içinde ve uygun fiyatlı konaklama imkanı sunan Katrancı Koyu‘ndaki orman kampı dar gelirli vatandaşın imdadına yetişiyor.

Katrancı Koyu Konforlu Tatil

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Katrancı Koyu‘nda bulunan orman kamp alanı, doğa içinde ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra “konforlu” tatil imkanı sunuyor. İlçe merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanı, yaz boyunca genellikle emekli tatilcileri ağırlıyor.

Önü Deniz Arkası Orman
Ege’nin mavi sularına karşı kızılçam ve okaliptus ağaçları içinde tatilini geçirmek isteyenler, çadır ve karavanın yanı sıra ahşaptan yapılan köşklerde tatilin tadını çıkartıyor. Yaklaşık 200 çadır ve 50 karavan kapasitesiyle hizmet veren kamp alanı, 40 yıldır misafirlerine hem ucuz hem de konforlu tatil yapma imkanı sağlıyor.

Her Türlü İhtiyaç Mevcut
Tatilciler, elektrik, su, duş gibi hizmetlerin verildiği kamp alanında çadır ve karavanlarında yemeklerini pişirip misafirlerini ağırlıyor. Günlerini denize girip dinlenerek geçiren tatilciler, çadırların önüne oluşturdukları bahçelerine çiçek dikmeyi de ihmal etmiyor.

Fethiye Çadır Kampı

35 Yıldır Gidiyorlar
Yaz tatili için 35 yıldır Katrancı Koyu‘ndaki orman kamp alanını tercih eden Nesibe Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otelleri sevmedikleri için ailesiyle birlikte tatillerini burada yaptıklarını ifade etti. Ormancı bir aileden geldiğini ve emekli olduktan sonra bütün yazı, kamp alanında kiraladıkları ahşap köşklerde geçirmeye başladıklarını dile getiren Özdemir, “Doğayla baş başa yaşamak bize iyi geliyor. İnsan burada bir kibrit çöpünün bile ne kadar kıymetli olduğunu görüyor” dedi.

“Komşuluk Dostluk Var”
“Özdemir’in 23 yıllık kamp komşusu Sevgi Ay ise her yaz kamp tatiline başlar başlamaz komşularını arayarak aynı yerde buluştuklarını anlattı.Komşusu ile dostluğunun bir günlük olmadığını, çocuklarının dahi kamp alanında birlikte büyüdüğünü belirten Ay, bundan sonra da tatillerini aynı yerde birlikte geçirmeyi planladıklarını söyledi.”İstanbul’dan sonra burası insana cennet gibi geliyor” diyen Ay, şöyle konuştu: “Orada yeşile hasretiz. Burada iki çiçek diktiğimiz zaman mutlu oluyoruz. Komşularımızı da çok seviyoruz. Buraya geldiğimiz zaman yenileniyoruz, gençleşiyoruz. Büyükşehirlerde buradaki komşuluk ilişkisi, dostluk yok. Burada çıkarsız bir dostluk var.”

Katrancı Çadır Kampı

5 Yıldızlı Otellere Gitmiyor
Tatilini, kurduğu çadırda değerlendiren Fuat Ölçerler de 5 yıldır yazları kamp alanında geçirdiğini ifade etti.Daha önce lüks otellerde de tatil yaptığına dikkati çeken Ölçerler, “Hiçbir sosyal kaynaşma yok. Her şey saatinde yapılmak zorunda. Burada ise insanlar birbirleriyle kaynaşıyor. Daha sıcak bir ortam var. Bu nedenle tercih ediyoruz. Kripto Para Piyasaları

Katrancı Koyu Ucuz Tatil

Ucuza Tatil
Üstelik kamp alanındaki tatil, lüks otelin onda biri maliyetine” şeklinde konuştu.Kamp alanına 7 yıldır geldiğini anlatan Melek Göktaş da yıllardır güney sahillerindeki kamp alanlarını gezdiğini, en çok Katrancı Koyu‘ndan memnun kaldığını söyledi.Kamp tatilini 5 yıldızlı otellere değişmeyeceğinin altını çizen Göktaş, kamp alanında kendi evlerindeki gibi yaşamlarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA, Haberler.com

Related Posts